Rodzice prezydenta Andrzeja Dudy na jubileuszu 50-lecia małżeństwa

Profesorowie Janina Milewska-Duda i Jan Duda, rodzice prezydenta Andrzeja Dudy uświetnili swoją obecnością obchody jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego. Uroczystość odbyła się w radgoskim kompleksie żłobkowo-przedszkolnym. Medale od Prezydenta RP oraz upominki od Urzędu Gminy Radgoszcz trafiły do rekordowej liczby małżeństw, bo aż 28 par z terenu gminy Radgoszcz.

Czytaj więcej: Rodzice prezydenta Andrzeja Dudy na jubileuszu 50-lecia małżeństwa

Paulina mistrzynią wiedzy pożarniczej

Paulina Dykas zwyciężyła w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej, którego organizatorem był Urząd Gminy w Radgoszczy. W rywalizacji wzięło udział 8 uczestników z dwóch szkół gimnazjalnych - z Radgoszczy i Luszowic. Drugie miejsce zdobyła Katarzyna Burzec, a na trzecim sklasyfikowano ex aequo Gabrielę Dworak i Kamila Nowaka. Paulina Dykas oraz Gabriela Dworak będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbędą się 23.03.2017 r., w Centrum Polonii w Brniu.

Czytaj więcej: Paulina mistrzynią wiedzy pożarniczej

Stypendium dla rodzin dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia SPES. Nabór wniosków trwa do 9 kwietnia 2017 roku. Dodatkowe informacje w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Stypendium dla rodzin dzieci w ciężkim stanie klinicznym

60 tys. zł na restrukturyzację małych gospodarstw

Od 30 marca do 28 kwietnia 2017 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmować będzie wnioski o pomoc na restrukturyzację małych gospodarstw z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Pomoc przyznawana jest w formie premii w wysokości 60 tys. zł. O wsparcie może ubiegać się rolnik, którego gospodarstwo ma wielkość ekonomiczną mniejszą niż 10 tys. euro i który ubezpieczony jest w KRUS. Działanie to skierowane jest do osób, które zdecydują się na rozwój swojego gospodarstwa i przeprowadzą w nim zmiany, dzięki którym stanie się ono bardziej rentowne i konkurencyjne.

Czytaj więcej: 60 tys. zł na restrukturyzację małych gospodarstw

Konkurs wielkanocny 2017

Urząd Gminy Radgoszcz serdecznie zaprasza młodzież szkolną w wieku 5-16 lat do udziału w konkursie wielkanocnym. Komisja artystyczna będzie oceniać pisanki zdobione różnymi technikami oraz szeroko pojętą plastykę obrzędową, czyli m.in.: stroiki, hafty, wyroby z ciasta czy kompozycje kwiatowe z bibuły. Prace należy wyeksponować w świetlicy w remizie OSP Radgoszcz w dniu 4 kwietnia 2017 roku.

Czytaj więcej: Konkurs wielkanocny 2017

Zmiana siedziby Powiatowej Komisji Lekarskiej

Powiatowa Komisja Lekarska w Dąbrowie Tarnowskiej pracować będzie w okresie 3 – 20 kwietnia 2017 r. w pomieszczeniach Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej ul. Józefa Piłsudskiego 33 (II piętro nad Powiatowym Urzędem Pracy), a nie jak podane jest w Obwieszczeniu Wojewody Małopolskiego z dnia 13 stycznia 2017 r. w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2017 r. przy ul. Szpitalnej 1. Osobom podlegającym obowiązkowi zgłoszenia z terenu Gminy Radgoszcz wyznaczone zostały dni 14 i 18 kwietnia 2017 r. , natomiast dla kobiet: 19-04-2017 roku.

Czytaj więcej: Zmiana siedziby Powiatowej Komisji Lekarskiej

Szybki PIT

Szybki PIT to kampania informacyjna Ministerstwa Finansów, która wspiera podatników przy rozliczeniu rocznego zeznania podatkowego (PIT). Akcja odbędzie się już po raz dziewiąty i obejmie swoim zasięgiem całą Polskę. Małopolskie urzędy skarbowe przygotowały wiele udogodnień dla swoich podatników, które pomogą im rozliczyć się z podatku.
Dlaczego Szybki PIT? Bo składając PIT przez Internet, można zrobić to naprawdę szybko. Dodatkowo jest to proste i bezpieczne, a jednocześnie oszczędza czas i pieniądze. Nie trzeba przy tym drukować formularza, wypełniać go odręcznie czy kupować znaczka pocztowego.

Czytaj więcej: Szybki PIT